Ogłoszenie

Ekipa: Tymek: Pitro:

#1 2010-07-27 17:47:13

 Pitro

Nowicjusz

7901141
Skąd: Bielsko
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 30
Punktów :   

Proch chloranowy H3

Proch H3,chloranowy
[material pobrany z VmC]

Potrzebne odczynniki:


    * Chloran potasu (KClO3),
    * Węgiel drzewny,Przy produkcji tego prochu, ważną sprawą jest:

- rozdrobnienie składników
- dokładne wymieszanie
- jakość węgla, najlepiej węgiel aktywowany

   Jeśli spełnimy powyższe punkty to wystarczy zmieszać oba te składniki w proporcjach wagowych 50:50. Mieszać należy czymś drewnianym, lub z tworzywa sztucznego (nie z materiałów, które mają podwyższoną zdolność do tarcia, np. metal). Aby zwiększyć temperaturę spalania tego prochu to możemy dodać do niego pyłu metalu - glinu, albo magnezu. Proch ten bez żadnych dalszych obróbek można już z bardzo dużym powodzeniem używać do miotania, lecz jeśli komuś to nie wystarcza, albo oczekuje jeszcze czegoś więcej to można ten proch przegryzać z wodą, tzn:

   Do naczynia w którym proch się znajduje nalewamy wody, aby powstała gęsta papka. Teraz musimy odparować wodę (zostawić w ciepłym miejscu) i proch należy bardzo dokładnie wysuszyć. Teraz najgorszym etapem i dość niebezpiecznym jest rozdrobnienie tego prochu w celu lepszego wymieszania składników. Można też pokruszy w palcach ten proch, otrzymując proch granulowany, albo zmielić... Mielić należy bardzo małe ilości prochu w okularach ochronnych i np. w moździerzu a nie w młynku. Ot taki proch jest już skończony. Ilości do miotania należy dobrać eksperymentalnie, bo łatwo się przekonać jaką siłę ma ten proch


Otrzymywanie: Składniki odmierzamy według powyższych proporcji.Wszystko dokładnie mielimy,żeby przechodziło przez sitko do mąki lub pończochę.Mieszamy węgiel z siarką i dodajemy azotan potasu.wszystko to mieszamy ręcznie lub w młynie kulowym.Im niej grudek i drobniejszy proch tym większe daje osiągi.Gdy proch jest zmieszany pozostaje nam przegryzanie tzn.zalewamy spirytusem proch na 3 tygodnie.

Jeśli chcemy zrobić proch granulowany do całości dodajemy 5% dekstryny i wilgotn od spirytusu proch przeciskamy przez sitko.

Oto wybuch 20g prochu chloranowego


http://img505.imageshack.us/img505/3305/gallery33358200500x500en6.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
creampie b33 znak sklep